sobota, 31 marca 2012

Oskubany przez dzieciaki!

Każda przygoda (hobby) ma swój początek w czymś, co nas przyciągnęło, zacisnęło i trzyma swoimi zębiskami. Praktycznie w każdej tawernie, która przybrała postać internetowego forum znajdziecie temat w którym grupa ludzi najczęściej już długo "siedząca" w danym temacie opisuje swoje początki. Jak to było na samym początku, co było tym magnesem, który trzyma ich przy tym, na co trwonią pieniądze i wolny czas (nierzadko przy tym narażając się swoim wybranką ;)

wtorek, 27 marca 2012

Rekiny w puszce!

Ahoj! Tym razem do mej kajuty zawinęła łajba zwana "Rekiny Biznesu" do powstania której przyłożył swoją rękę twórca o zielonych włosach znany wszystkim wyjadaczom na planszókowym morzu, jako Friedemann Friese.

Kilka pytań do ... Sebastian Grabski

"Władca Areny" zadebiutował, jak się nie mylę, w jednym z wątków naszego polskiego forum w niedocenianym dziale "Pomysły i Idee". Autor długo nie zdradzał sekretów swojego działa poza wspaniałymi konceptami graficznymi, co ściągnęło na jego kark sporo krytyki (z cyklu najpierw robisz mechanikę potem grafikę).

Dziś po przejściu długiej drogi od pomysłu przez prototyp, rozmawiając z Sebastianem Grabskim, czekamy już tylko na premierę.

niedziela, 25 marca 2012

"Trio" na pirackim rejsie

Czasami w oczekiwaniu, aż nasza łajba trafi na kurs jakiejś hiszpańskiej krypy wypchanej po burtę towarami i innymi dobrami, Lady J. proponuje inną rozrywkę niż picie rumu i przerzucanie kości. Zazwyczaj zmusza Pirata do ciężkiego, logicznego łamania głowy w "Trio"...tfu po trzykroć i tylko nikomu nie opowiadajcie, że w trakcie wyprawy łupieżczej bardziej łupie mnie głowa od wytężania swych zwojów mózgowych nad planszą z kolorowymi pionami, niż nad planem abordażu w czasie rzeczywistym. Dzisiaj zamierzam rozprawić się z tą niepozorną, małą łajbą!